Výlety

Z hotelu lze podniknout řadu výletů.
Níže uvádíme některé z nich. Další tipy pak najdete i na 

Karlštejn – 20 km

Karlštejn je snad vůbec tím nejpopulárnějším českým hradem a už od svého vzniku měl zcela výjimečné postavení. Od počátku byl určen jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek relikvií a říšských korunovačních klenotů. Pojmenován byl po svém zakladateli Karlu IV., českém králi a císaři Svaté říše římské. Stavba hradu byla zahájena v roce 1348 a Karel IV. osobně dohlížel na dostavbu a především výzdobu hradu.

www.hradkarlstejn.cz

Křivoklát – 35 km

Křivoklát je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů. Jeho počátky sahají do 12. století. Dnešní podobu mu kolem roku 1500 vtiskli stavitelé Vladislava Jagellonského. Interiér kaple Korunování Panny Marie je jedinečnou ukázkou pozdně gotického umění, pozornost upoutá i Královský a Rytířský sál, knihovna obsahující více než 50 tisíc svazků, obrazárna či monumentální Velká věž s loveckými sbírkami. Z dob, kdy byl Křivoklát obávaným vězením, se dochovala hladomorna i mučírna s unikátními mučícími nástroji.

www.krivoklat.cz       

Lom Velká Amerika – 17 km

Velkou Amerikou je označován částečně zatopený vápencový lom ležící u obce Mořina. Přímo z Mořiny vede žlutá, cca 3 km turistická stezka až k okrajům opuštěných lomů, kde si můžete vychutnávat skutečně úchvatné scenérie. Lom připomíná americký kaňon, ale jeho název nebyl odvozen od jeho vzhledu, nýbrž od způsobu dřívější těžby vápence. Při pohledu do kaňonu se Vám určitě vybaví scéna z filmu Limonádový Joe, která zde byla natočena. Lomy Mexiko a Malá i Velká Amerika ležící v bezprostředním sousedství stále lákají množství dobrodruhů a i když je vstup do nich přísně zakázán, došlo zde již k řadě smrtelných úrazů.

www.lomy-amerika.cz

Koněpruské jeskyně – 26 km

Koněpruské jeskyně jsou nejdelším a určitě jedním z nejznámějších jeskynních systémů v Čechách. Nejen pro tato svá „nej“ stojí za vidění. Specialitou Koněpruských jeskyní jsou zejména takzvané Koněpruské růžice, celá řada cenných archeologických nálezů a tajná penězokazecká dílna. V části zvané Mincovna byly ve středověku padělány z měděného plechu a amalgámu stříbra „stříbrné“ husitské haléře s emblémem českého lva.

www.konepruske-jeskyne.cz

Paintball – HraBarev – 2,5km

největší paintballové areály v Evropě, reálné herní prostředí, 150 000 m2 herní plochy15 armádních budov, 8 podzemních bunkrů, zákopy, les, reálné překážky, kopcovitý terén, noční osvětlení, zastřešené a vytápěné zázemí, bar.

www.hrabarev.cz

Lanové centrum Ořech – 9 km 

Užijte si spoustu zábavy a adrenalinu ve výšce 12 metrů! Pro slabší povahy je tu trampolína, zahradní golf a další atrakce.

www.orech.cz/lanovecentrum/

Aquapark Kladno – 17 km-      www.aquapark-kladno.cz

Aquapark Barrandov – 16 km - www.aquadream.cz

    

 

Fotogalerie

Výlety Výlety Výlety Výlety Výlety Výlety Výlety

Počasí

In-počasí

Taxi z letiště

Objednejte si taxi Speciální cena od: 470,-Kč
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle:
+420 777 813 241

Partneři

SportHotel Hostivice v hodnocení